KRĘGI KOBIET

WARSZTATY ROZWOJOWE

ZDROWIE

INTEGRACJA I EDUKACJA

Pisałyśmy ostatnio o naszym zwycięskim projekcie "Ramię w ramię dla kobiet". Dzięki temu w końcu postanowiłyśmy skupić się na tworzeniu drużyny Viafeminy i wspomóc nasze własne, skromne zasoby ludzkie w pełne energii i zapału kobiety, które znajdą sens w pomaganiu i tworzeniu razem z nami.

Jak zawsze wysłałyśmy zapotrzebowanie do wszechświata, a ten wysłał do nas wspaniałe wolontariuszki. Przygotowałyśmy dla nich zgodnie z projektem cztery etapy wdrażania. Pierwszym z nich było spotkanie szkoleniowe, podczas którego nasza wspaniała drużyna przeszła szkolenie z podstaw i historii wolontariatu, ale również miała okazję podczas burzy mózgów i wspólnej pracy, odpowiedzieć sobie na pytania, jakimi cechami powinien charakteryzować się wolontariusz oraz co daje a co dostaje osoba, która bierze udział w wolontariacie. Powstały naprawdę kreatywne dzieła, a dziewczyny wspaniale wczuły się w ideę dzielenia i integracji. Znając podstawowe założenia razem stworzyłyśmy drzewo naszej drużyny, gdzie każda uczestniczka mogła przypiąć swój listek z własnymi cechami, które wnosi w rodzinę VIAFEMINA. Dzięki temu poznałyśmy nasze zasoby. Na zakończenie skoncentrowałyśmy się na dzieleniu zadań i obowiązków, co udało nam się drogą demokratycznego wyboru, zgodnie z preferencjami i talentami wolontariuszek.

Chcąc uczcić tak piękny dzień nagrodziłyśmy nasze kobietki koszulkami z napisem DRUŻYNA VIAFEMINA oraz fioletowymi notesami i długopisami, aby mogły notować ważne do zapamiętania ustalenia. Środki na zakup zdobyłyśmy właśnie dzięki pozyskaniu grantu w ramach projektu "Ramię w ramię dla kobiet" z projektu "Razem dla siebie" Federacji Małopolska Pozarządowa. Z dotacji można było skorzystać dzięki FIO.